דילוג לתוכן

השביתה הכללית ב-14 בנובמבר

ב-14 בנובמבר לא רק "חוסל" אחמד ג'עברי, אלא גם היתה שביתה כללית בדרום אירופה, שהשתתפו בה עשרות מיליוני עובדים בפורטוגל, ספרד, יוון, קפריסין, מלטה, וגם עשרים מדינות נוספות, כמו באיטליה, בלגיה, צרפת ושאר אירופה, באופן חלקי. באיחור של מאה שנה בדיוק התאחדו פועלי אירופה כדי להתנגד לתוכניות השליטים להרוס את העולם שלנו. האיחור הזה גרם לאסונות שלא היו כדוגמתם בהיסטוריה האנושית, וגם עכשיו אנחנו עומדים בפני אסון עוד יותר גדול משהיה אי-פעם. עבור פורטוגל היתה זו השביתה הגדולה ביותר מאז מהפכת 1974. אומנם האיגוד המקצועי השני בגודלו UGT לא קרה לשביתה, מתוך טענה, שזו שביתה פוליטית, אך רבים מהעובדים המאוגדים ב-UGT שבתו גם הם. בספרד, לפי נתוני האיגודים המקצועיים, שבתו 77 % ממקבלי השכר. מאז חצות לא היה חשמל בכל ספרד. הפגנות גדולות מאוד מילאו את רחובות הערים הגדולות. בסבילה צעדו מאה אלף, בגליציה חמש מאות אלף, בכל רחבי ספרד יותר מחמישה מיליון מפגינים. אך גם בספרד היה פיצול, הלאומנים הבאסקים החרימו את השביתה. בבלגיה שבתו עובדי הרכבת, בצרפת צעדו מפגינים בהזדהות עם השובתים.

אין ספק שהשביתה היתה פוליטית, אך לא היתה בה הנהגה פוליטית. מפלגות השמאל לא הצליחו למנף את הרגע, בינתיים. גם אין למה לצפות מהנהגות האיגודים המקצועיים באירופה. הם לא יותר טובים מעופר עיניי וחבריו. מעולם מנהיגי האיגודים המקצועיים לא היו מהפכנים גדולים. להיפך, הם, כמו עיני כאן, פועלים בשליחות השליטים, כדי לרסן, כדי להשקיט. אבל העובדה שרבים מהם ראו צורך להסכים לשביתה, אומרת, שהגיעו מים עד נפש! ומתוך שביתה מוגבלת מאוד, נשלטת מלמעלה, יכולה לצמוח תנועת שחרור אדירה, שמושפעת מלמטה.

במקומות שונים דיכאה המשטרה הפגנות, לעתים באלימות. השליטים מנתחים את המציאות לפעמים יותר טוב מהנתינים. הם הבינו שהשביתה הזו, כשלעצמה לא מסוכנת, אבל היא יכולה ליצור דינמיקה מאוד מסוכנת עבורם, מאוד משחררת עבור כולנו. ולכן היה צריך הכל כדי שדינמיקה כזו תיווצר. הרעיון של איחוד אירופה לא עבור "פועלי כל אירופה התאחדו", אלא להיפך, אבל נראה שהאיחוד שיצרו השליטים, מתחיל לצמוח עכשיו גם מלמטה. אין דבר שהשליטים מפחדים ממנו יותר. צריך לזכור, שאחדות השורות הוא הנשק היחידי שיש לנו. ולכן, משחר ההיסטוריה, עשו השליטים הכל, כדי למנוע אחדות כזו.

לא במקרה "חוסל" אחמד ג'עברי ב-14 בנובמבר. לא במקרה עוסק כל עולם עכשיו בפשיסטים המשתוללים במזרח התיכון. אבל לדעתי הטקטיקה הרצחנית הזו לא תחזיק מעמד. תנועת התנגדות תמשיך לצמוח. הרצון של בני-האדם, שיודעים שמרעילים להם את המים, גונבים להם את הנשמה, רומסים את כבודם, הורסים להם את האדמה ואת כל כדור הארץ, משקרים, מסיתים, מרמים, משחדים, הרצון של בני-האדם להתנגד לחזירות המסוכנת הזאת ולהתאחד, הולך וצומח. הטמטום האמריקאי של השנים תחת בוש גורם לעוד ועוד בני-אדם להתאחד, בכל העולם, באירופה, בארצות ערב, באמריקה הלטינית, בדרום-מזרח אסיה, באפריקה. אנחנו חלק מהמזרח התיכון. בגלל נסיבות היסטוריות דפוקות אנחנו בינתיים מחוץ למשחק, והשליטים משתמשים בנו, במצב הדפוק שלנו בתוך כל זה, כדי להרוס, עד כמה שהם יכולים, את הריקמה האנושית הצומחת עוד ועוד. אבל גם בחלקת האלוהים הקטנה שלנו יש התחברויות. גם כאן בני-אדם מתחברים מעבר לגבולות שהשליטים קבעו.

עוד לא נאמרה המילה האחרונה על ה-14 בנובמבר, ועל מה שהשביתה הכללית הגדולה ביותר באירופה הצמיחה, ושום טבח בעזה לא יוכל לעצור את זה!

להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: